Nowoczesne obiekty mieszkaniowe w Gliwicach

Rynek mieszkaniowy w Gliwicach jest bardzo ciekawy. Z jednej strony powstają coraz popularniejsze TBS-y. Z drugiej zaś mieszkanie można kupić w loftach, czyli obiektach pofabrycznych. Mnogość opcji sprawia, że decyzja o zakupie dwupokojowego mieszkania w Gliwicach może być trudna. Rozważyć należy plusy i minusy obu rozwiązań. Ewentualnie nadal można skorzystać z kredytu w programie Mieszkanie dla Młodych.

Nowe TBS-y powstają w kilku miejscach na terenie Gliwic. Pierwszy kompleks budynków znajduje się przy ul. Granicznej, drugi mieści się niedaleko osiedla Obrońców Pokoju i Żernik. Inwestycje są już w fazie wykończenia, gdyż w tym wypadku kupić będzie można mieszkanie pod klucz. Przy ul. Granicznej powstanie dokładnie 57 mieszkań, 20 zostanie przeznaczonych na wynajem. Co ważne mieszkania na parterze posiadają własne ogródki, dostępne będą również mniejsze, typowe kawalerki w Gliwicach, idealne dla osób samotnych. Lokatorzy do dyspozycji będą również mieli podziemny parking.

Gliwice - mieszkania

Wszystkie nieruchomości wyposażone są w panele podłogowe, kafelki, kuchenkę elektryczną oraz zlewozmywak. W pełni wykończona jest również łazienka. Około 30 procent wszystkich nieruchomości to mieszkania na wynajem, pozostałe można wykupić, ale pozostało już niewiele wolnych lokali. Natomiast osoby, które cenią ciekawą architekturę budynku mieszkalnego mogą wybrać nieruchomości w dawnych obiektach fabrycznych. W Gliwicach przykładem takiej inwestycji jest zaadaptowanie byłej fabryki drutu. Budynek pod nazwą „Nowe Gliwice” idealnie sprawdza się w przestrzeni miejskiej, dając możliwość przystosowanie istniejącego pomieszczeń na luksusowe apartamenty w Gliwicach. Zanim jednak pustostan zmieni się w modny obiekt konieczne jest odpowiednie przygotowanie całego terenu. Ceny działek poprzemysłowych w centrum miasta osiągają stawki podobne do działek budowlanych w dobrych lokalizacjach, czyli średnio płaci się kilkaset złotych za metr kwadratowy, ale ostateczny poziom ceny określanych jest przez wielkość miasta i możliwości budowlane danego terenu.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz